Kurumsal

ENSATE Mühendislik

HAKKIMIZDA

ENSATE Mühendislik, Endüstride , “Teknik Bilgi” ve “Know-HowTecrübesini”, çözüm ortakları ile paylaşmak amacı ile 2010 yılında kurulmuştur.

ENSATE Mühendislik, Teknik Bilgi altyapısını ve Know-HowTecrübesini; ODTÜ – Teknokent, Sanayi Bakanlığı, KOSGEB, ve TUBİTAK kurumlarıile yaptığı ortak projeler ile de her zaman ileriye taşıyarak, ülkemiz ve dünyaekonomisine katkı sağlamayı amaç edinmiştir. Yenilenebilir Enerji Teknolojilerive Enerji Tasarrufu Sağlayan Malzeme Teknolojileri bu çalışmaların başlangıcıolmuştur.

ENSATE Mühendislik, Teknik Bilgi altyapısını ve Know-HowTecrübesini; çözüm ortağı olan müşterilerine sunmak amacı ile,Endüstridesektöre farklılık yaratan ürünler başta olmak üzere, diğer tüm ürünlerinsatışına başlamıştır.

Satış öncesi ve sonrası teknik desteği ile müşterilerininher zaman kazanmasını hedefleyen ENSATE Mühendislik, Nanoteknolojik ve dünyadanbilinen en iyi yalıtım malzemesi olan Aerojel üreticileri olan Aspen Aerogelsve Venturetape firmalarının Orta Asya Distribütörlüğünü yapmakta olan AYVAZYalıtım ile işbirliği içerisine girmiştir. Ayrıca mekanik tesisat sektörününöncü firmalarından HACI AYVAZ ENDÜSTRİYEL firmasının endüstride, bayiliğini vetemsilciliğini yapmaktadır. Teknik (cam elyaf, silika elyaf vb.) kumaşlar veiğnelenmiş cam elyaf yalıtım malzemesi ürünlerinin satışında ve pazarlamasındaTürkiye pazarında Valmiera Glass firmasıyla iş birliğine gidilmiştir.

ENSATE Mühendislik, Isı yalıtım malzemelerinden, vana –eşanjör ceketlerine kadar malzeme ve uygulama konusunda tüm ihtiyaçları çözümortakları ile müşterilerine en iyi şekilde sunmaya devam etmektedir.

HEDEFLER

ENSATE Mühendislik, genç ve dinamik ekibi ileTeknik Bilgi altyapısını ve Know-How Tecrübesini, ODTÜ, Akdeniz Üniversitesigibi Akademik İşbirlikçileri ve KOSGEB, TUBİTAK gibi Destekleyici Kurumları ilesürekli arttırmayı prensip edinmiştir.

Yenilenebilir Enerji Teknolojileri ve EnerjiTasarrufu Sağlayan Malzeme Teknolojileri konularında fark yaratacak projelerihayata geçirmek ve bu alanlarda istihdam yaratarak ülkemiz ve dünya ekonomisinekatkı sağlamak ENSATE Mühendislik’in ana hedeflerinden biridir.

Edindiği altyapı ve tecrübesini, çözüm ortaklarıile, müşterilerine, satış öncesi ve sonrası hizmet anlayışı ile en iyi şekildesunarak “Çözümün Bir Parçası Olmak” ENSATE Mühendislik’in ana hedefidir.

MİSYON

Enerji konusunda enerjinin verimli kullanılması,karbon salınımının azaltılması, yenilenebilir enerji kaynaklarından güneş vehidrojen teknolojilerine kadar geniş bir alanda teknolojiyi takip eden veteknolojiyi üretebilen, ülkemize katma değer sağlayan çözüm ve sonuç odaklısürdürülebilir bir gelişme yolunda ilerlemek.

VİZYON

Enerji sektöründe enerjiverimliliği ve yenilenebilir enerji alanlarında ülkemiz sanayine destek verenve teknolojiyi üreten kimliğiyle endüstriyel ısı yalıtımı, ısıl enerjininkorunumu, yenilenebilir enerji konularında küresel yarışta söz sahibi olmak.

TEMSİLCİLİKLER

Kompansatörlerden esnek metal hortumlara; seviyekontrol cihazlarından kondenstoplara; vanalardan yangın grubu ürünlerineTürkiye ve Dünya pazarından adından her zaman söz ettiren Ayvaz A.Ş. nin grupşirketi olan AYVAZ YALITIM TEKNOLOJİLERİ, 2011 yılının Haziran ayındakurumuştur.

Amerikan menşeili Aspen Aerogel firmasınınTürkiye temsilciliğinin yanı sıra Irak, Suriye, Türki Cumhuriyetler, KuzeyAfrika ve Nijerya’da da Aspen’in distribütörlüğünü yürütmektedir.

Türkiye’de ısı yalıtımına teknolojik malzemelerile farklı bir bakış açısı kazandırmak isteyen AYVAZ YALITIM TEKNOLOJİLERİ veENSATE Mühendislik iş birliği içerisine girmiştir.

ENSATE Mühendislik ve AYVAZ YALITIMTEKNOLOJİLERİ teknik bilgi birikimi ve tecrübesiyle Türkiye’de enerjiverimliliği anlamında çalışmalarına devam etmektedir.

Tekstil sektöründen, petrokimya sektörüne, gıdasektöründen, kriyojenik sektöre kadar birçok alanda yapılan ortak çalışmalardaülke yalıtım sektörüne ayrı bir boyut getirilmiştir.

“Teknolojik Endüstriyel Yalıtım” kavramı iledünya yalıtım sektörünü takip eden ve bu gelişmeleri ülke pazarına sunmayıprensip edinen bu işbirliğinden ülke ekonomisine katkı sağlayacak yenigirişimler ilerleyen dönemlerde Türkiye Yalıtım Sektörüne ivme kazandıracaktır.